2011. szeptember 6., kedd

Két űrszondát indít a Holdra a NASA

Két űrszondát, a GRAIL-ikreket (Gravity Recovery and Interior Laboratory) indítja a NASA a Discovery programja keretében szeptember 8-án a Holdra, amelyek segítségével égi kísérőnk gravitációs terét és belső szerkezetét kutatják majd.
Bővebben >>

Az univerzum leghidegebb csillagait fedezték fel

A világűrben eddig felfedezett leghidegebb csillagokra bukkantak az amerikai űrhajózási és űrkutatási hivatal, a NASA kutatói.
Bővebben >>

Ufótámadásra számíthatunk a közeljövőben - figyelmeztet a NASA

Ha van valami, ami a körülöttünk pár százmillió kilométer távolságra keringő földönkívülieket érdekelheti, az biztosan bolygónk egészségi állapota - derül ki egy, a NASA és a Pennsylvaniai Egyetem által közzétett jelentésből.
Bővebben >>

Az Opportunity megcsinálta, ott van az Endeavournál!

Hét és fél évvel az érkezése és három évvel a Victoria kráter elhagyása után (90 nap, mi?) az Oppy elérte az óriási Endeavour kráter szélét. Ami pedig odavonzotta, az a Mars Reconnaissance Orbiter találata: a spektrométer filloszilikátok jelenlétét mutatta ki, egy ásványcsoportét, amik közé az agyagot alkotó ásványok is tartoznak. Az agyag pedig víz jelenlétében jön létre, méghozzá sokkal több víz jelenlétében, mint ami az eddig talált szulfátok keletkezéséhez volt szükséges.
Bővebben >>

"Karambolozó" galaxisokat kaptak lencsevégre

Két fényes galaxis "karambolját" kapták lencsevégre - az összeolvadó csillagvárosok óriási felkiáltójelként ragyognak a NASA által közzétett felvételeken.
Bővebben >>

UFO-k gyermekei vagyunk? Elképesztő felfedezés a NASA-nál!

A NASA kutatása szerint elképzelhető, hogy a földi élet gyökereit a világűrben kell keresnünk. A legújabb kutatások szerint a DNS kucsösszetevői meteoritokkal érkezhettek gyermekcipőben járó planétánkra.
Bővebben >>

Megérkezett céljához a Opportunity marsjáró

Megérkezett célállomásához, a vörös bolygó óriáskrátere, a 22,5 kilométer átmérőjű Endeavour pereméhez a NASA Opportunity marsjárója, ahol a robotgeológus hétéves küldetésének eddigi legidősebb kőzeteit elemzi majd.
Bővebben >>

Van élet a Marson?

Folyékony víz van, tehát akár élet is lehet a Marson - közölte a NASA. Friss folyómedrek képeiből következtetnek erre, de folyóvizet nem fotóztak. A víz csak az év egy részében folyékony és valószínűleg sokkal magasabb a sótartalma, mint a földi tengereknek.
Bővebben >>

Hatalmas barázdák és sötét csíkok a Vestán

Új képekkel szolgált a NASA Dawn küldetése a Vesta aszteroidáról, változatos, ugyanakkor drámai látványt tárva a tudósok elé.
Bővebben >>